Młodzież Misjonarska

O wspólnocie

Jesteśmy wspólnotą ludzi młodych, którzy oprócz modlitwy, chcą pomagać ludziom na wszelakie sposoby.

Do naszej wspólnoty może przyjść każdy wierzący, neiwierzący czy poszukujący Boga,

Pragniemy dać świadectwo naszej wiary, wiary ludzi młodych. Kościół się nie starzeje, Kościół, to my. Chcemy pokazać, że to co związane z wiarą i Kościołem nie musi być nudne. Może być ciekawe, rozrywkowe może jednoczyć i angażować młodych ludzi. 

Dzięki naszej wspólnocie powstały 4 inicjatywy: Klub Altruist, czyli miejsce rozwoju kultury, miejsce w którym odbywają się różne koncerty, warsztaty, wystawy i spektakle; Festiwal Nowe Spojrzenie, czyli koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele innych atrakcji dla ludzi młodszych i starszych; Akcja-Reakcja, grupa zajmująca się organizowniem różnych akcji społecznych w naszym mieście; oraz Bazyliszek, czyli impresariat, studio nagraniowe, a także radio internetowe (linki do stron znajdziecie na samy dole tej stroy).

Przez cały tydzień w naszej wspólnocie działają różne akcje i diakonie. Więcej o nich na dalszych stronach i na filmiku poniżej.

Nasza wspólnota to nie tylko diakonie, akcje i zabawy, ale także formacja, po której możesz zostać animatorem i pomagać innym.
Formacja dzieli się na 3 stopnie, na których prowadzone są spotkania w formie dyskusji. Cały okres formacyjny trwa 3 lata. Nad każdą grupą w formacji czuwa animator, który prowadzi spotkania i czuwa nad dyskusjami.

Organizujemy także kilkudniowe rekolekcje letnie i zimowe, na które zjeżdza sie młodzież z całej Polski.

Jeśli chcesz nas poznać, zobaczyć jak działamy albo wstąpić w nasze szeregi zapraszamy serdecznie w każdy piątek o godz. 18:00 do Kaplicy Akademickiej przy Bazylice Św. Wincentego a'Paulo w Bydgoszczy.

 

O wspólnocieDiakonia miłosierdziaDiakonia ewangelizacyjnaDiakonia modlitwyAkcja sportowaForumFacebook
Nasze przedswięwzięcia: